Damian Szwarnowiecki zajął 2 miejsce w Pucharze Świata w Pradze!
2016-02-29

Damian Szwarnowiecki (-73kg) zajął 2 miejsce w Pucharze Świata w Pradze. Warto dodać, że na podium stał obok aktualnego Mistrza Olimpijskiego Mansura Isaev. Nasz zawodnik wygrał 5 walk, a porażki doznał dopiero w finale z Grekiem Georgiosem Azoidis podczas turnieju European Open w Pradze. Wrocławianin wyprzedził w klasyfikacji końcowej Mistrza Olimpijskiego z Londynu Rosjanina Mansura Isaeva, który zajął 3 miejsce.

Przed zawodami w Czechach dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Adam Maj mówił, że celem Damiana Szwarnowieckiego jest co najmniej finał, bo wciąż ma szansę na zdobycie kwalifikacji na Igrzyska w Rio.

Polak zajmujący 73 miejsce w rankingu światowym walczył bardzo dobrze, cztery pojedynki rozstrzygnął przed czasem, m.in. z 55 Holendrem Samem Van T'Westende. W półfinale potrzebował 20 sek na pokonania Rosjanina Saiana Ondara. Wcześniej na kary wygrał też z 34 Portugalczykiem Andre Alvesem.

W ten sam weekend odbywał się Puchar Świata kobiet w Warszawie. Nasze Panie zdobyły 3 złote medale. Więcej informacji można uzyskać m.in. na stronie Polskiego Związku Judo www.pzjudo.pl

Sponsorzy i Partnerzy

Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt